ZLATIBOR“PRENIZAK“ ZA KRAGUJEVČANE

новембар 18, 2016

U dramatičnoj završnici pred oko 500 gledalaca u dvorani“Gordana-Goca Bogojević“u Velikom parku, košarkaši Radničkog 1950 savladali su favorizovanu ekipu Zlatibora iz Čajetine rezultatom 80:75 ( 15:18,21:20,18:15,26:22) I tako zabelezili petu uzastopnu, šestu prvenstvenu pobedu, i sa novosadskom Vojvodinom dele prvo mesto u II košarkaškoj ligi.Napomenimo da je derbi svojim prisustvom uveličala Jelena Milovanović srpska bronzana košarkaška olimpijka.

Počelo je nervozno od strane kragujevčana, što su iskusni gosti umeli da iskoriste i povedu sa 10:2. Plejmejker Stanisavljević uspeo je da razigra spretnog centra Marića kome je pomagao pod košem Kojić.Medjutim,nije mnogo trebalo našim momcima da se saberu.Kao i u dosadašnjem toku takmičenja pokazali su izuzetan voljni momenat i psihološku stabilnost,što je odlika pravih i velikih ekipa.Predvodjeni raspoloženim Lalovićem uzvratili su istom merom.Kako liga odmiče,najbolji igrač prošlogodišnje Srpske lige ZAPAD u sve je boljoj formi i značajno doprinosi pobedama našeg kluba.I pored takvog njegovog izdanja, gosti su na prvi odmor otišli sa prednošću 15:18.

U drugoj četvrtini razvila se još žešća borba.“Proradio“je kod kragujevčana atraktivni Nikola Kostić za čije prodore čajetinci nisu imali rešenja.Njegovi siloviti prodori već odavno dižu publiku na noge širom Srbije.Kod gostiju je i dalje funkcionicala igra preko centra Marića,kome su zdušno pomagali Jevdjić,Kojić i Vulić.Kragujevačka publika je mogla da uživa u borbenoj i atraktivnoj košarci.Gosti su imali podršku tridesetak bučnih navijača koji su bubnjevima stvarali veliku buku i doprineli da ovo bude pravi derbi.Imali su naši momci nekoliko prilika da na odmor odu sa vodjstvom,ali ih nažalost nisu iskoristili i konačan rezultat prvog poluvremena bio je 36:38.

Bilo je to zatišje pred buru.Kragujevčani koji svaku utakmicu igraju bez ikakvog respekta,iako u vrlo teškoj materijalnoj situaciji,nastavili su sa svojom čvrstom igrom.Prštalo je u tim trenucima na sve strane.Kapiten Drašković je pogodio trojku što je dovelo domaće navijaće do delirijuma.Na suprotnoj strani odgovorio je Stanisavljević i igralo se koš za koš do kraja treće četvrtine.Naši momci uspeli su da zadrže vodjstvo i na poslednji odmor otišlo se rezultatom 54:53 u korist čete trenera Igora Todorovića.

Usledilo je paklenih poslednjih deset minuta.Krenuli su gosti žestoko,usput stalno negodujući na odluke sudijske trojke koja je večeras perfektno obavila svoj posao.Imali su naši momci konstantno vodjstvo do nekih dva minuta pre kraja utakmice,kada je neugodni Stanisavljević pogodio trojku za vodjstvo gostiju.Uvukla se tada zebnja u srca domaćih navijača.Brzo je njihov strah odagnao trojkom Nedeljković i „tas na vagi“je ponovo prevagnuo na stranu naše ekipe.Medjutim,nisu se favorizovani gosti predavali i nekadašnji perspektivni igrač čačanskog Borca Jevdjić,doneo je novo vodjstvo Čajetincima.Odgovornost u redovima naše ekipe preuzeo je,ko drugi do izvrsni Filip Lalović,i kao u nedelju u Sremskoj Mitrovici pogodio bitnu trojku. U sledećem napadu siguran sa linije slobodnih bacanja bio je Ivan Nedeljković i gosti su imali dvadesetak sekudi da trojkom obezbede pobedu,pošto su bili u minusu od dva poena.A,onda igrač-direktor Nenad Tanasijević-Šone pravi potez utakmice,i poput“tigra“(što bi rekao nas predsednik Nebojša Ilić)“krade“loptu Stanisavljeviću, i sa linije slobodnih bacanja donosi kapitalnu prednost našoj ekipi,koju je u pobedu pretvorio takodje sa linije slobodnih bacanja Srdjan Stojanović 80:75 i bio je to znak da krene veliko slavlje kragujevčana.

Svi u redovima pobednika zaslužuju čestitke.Izuzetan stručni tandem Todorović-Savić znalački je odradio posao,vodeći racuna o svakom detalju,pravovremeno vršeći izmene i tražeći tajm-aute.Jedinstvo i sjajna atmosfera koja vlada u redovima našeg kluba,bez obzira na besparicu,za vašeg reportera koji je radio sa mnogim klubovima u svojoj karijeri,predstavlja nešto do sada nevidjeno.Ukoliko bi lokalna samouprava ispratila ove momke,ne bi bilo iznenadjenje ako bi se ova ekipa borila za ulazak u Košarkašku ligu Srbije.U sledećem osmom kolu,KK Radnički 1950,gostuje u subotu od 18 sati ekipi Rtnja u Boljevcu,i vaš reporter biće na licu mesta,i pravovremeno vas izveštavati putem FB o dogadjajima na ovom meču.