SUDIJSKA BLAMAŽA U KRAGUJEVCU I PORAZ KK RADNIČKI 1950

јануар 31, 2017

Košarka je u petak 27.01.2017. u Kragujevcu doživela ozbiljan šamar. Sudijska trojka Djordjević i Stamenković(Niš)i Nikolić(Leskovac) su ,očigledno delili“nepravdu“za nekog „trećeg“

Sam početak utakmice protekao je u nervozi naših momaka(koji su bili oslabljeni neigranjem povredjenih Tripkovića I jednog od boljih igrača Lalovića i u ranoj fazi utakmice povredjenog kapitena Draškovića,koji je završio u urgentnom centru,ali se srećom sada oseća dobro)što je prouzrokovalo dosta grešaka i promašenih otvorenih šuteva.Sve su to koristili vrlo kvalitetni gosti,u koje je ove sezone uloženo mnogo,i koji imaju uredna primanja.Kapiten Lalić,Lambić i Atanacković su radili što su hteli i nemilice punili koš kragujevčana.Jedini koji je u tim trenucima parirao gostima(koji su bili šampioni ex Jugoslavije ) bio je najstandardniji igrač naše ekipe ove polusezone Nikola Kostić.Sudijska trojka imala je poseban „pik“na klupu kragujevčana gde je zbog bezazlenog prigovora isključen sportski direktor Zoran Savić,istaknuti trener i sportski radnik kome je ovo prvo isključenje u prebogatoj karijeri.Simptomatično je da su to uspeli,s obzirom da Zoran Savić-Gizda važi za jednog od najkorektnijih ljudi u svetu košarke.U tako“naelektrisanoj“atmosferi završena je prva četvrtina vodjstvom gostiju 18:27.

Preslikana situacija iz prve četvrtine u drugoj deonici.Gostujućem tandemu Lalić-Atanacković priključio se i Subotić,a kod naše ekipe pokušavali su da Kostiću pomognu Stojanović,Popović,Nedeljković i do neugodne povrede kapiten Drašković.Uz nepreciznost i nervozu domaćih i skandalozno sudjenje rasla je prednost gostiju koji su imali jaku želju da se revanširaju kragujevčanima za neočekivan poraz u Zrenjaninu u jesenjem delu prvenstva.Dobila je“klupa“našeg tima još dve tehničke greške do kraja prvog poluvremena i to za prigovore na situacije koje se u najmanju ruku mogu nazvati sumnjivim.Na kraju poluvremena ubedljiva prednost zrenjaninaca 35:54.

Kada je najteže,i pored svih nepravdi ovog sveta“DON ŠONE I SINOVI“ su najjači.Predvodjeni igračem-direktorom Nenadaom Tanasijevićem-Šonetom krenuli su na sve ili ništa,i razlika gostiju počela je da se“topi“.Sudijski kriterijum u tim trenucima,gle čuda postao je ujednačen. Živnula je i prefinjena kragujevačka publika i kragujevčani su prepolovili gostujuću prednost sa poluvremena na 63:72.

Burna je bila i poslednja četvrtina u kojoj je sudijska trojka definitivno pogubila“konce“ove košarkaške utakmice i gde se rešavalo pitanje pobednika.Dobro poznata agresivna odbrana kragujevčanamdala je očekivan rezultat,i desio se sjajan preokret.Agresivni Tanasijevići(Nenad i Janko),pokrenuli su Nedeljkovića,Kostića i najveće pojačanje ove sezone Srdjana Stojanovića.Taj „tihi“i pristojni mladić iz panonske ravnice je večeras imao priliku da se po ko zna koji put proslavi,ali nije imao sreće.Na nekih dva i po minuta do kraja Nedeljković je trojkom doneo prednost od četiri poena našoj ekipi.Ponovo su delioci“nepravde“stupili na scenu i naše organizatore igre Tanasijeviće „napunili“ ličnim greškama i tako“ skrojili“rezultat ovog meča po meri treće strane.Konačan rezultat ovog nesrećnog meča je 88:92 za goste,koji su bili i sami iznenadjeni epilogom.

Posle ovakvog redosleda dogadjaja,postavlja se pitanje da li vredi uopšte ozbiljno se baviti košarkom.Sav trud koji stručni tandem Todorović-Savić ulaže zajedno sa našim momcima i svima nama u klubu,pada u vodu kada se pojave ovakve grupacije kojima nije u interesu da četvrti grad po veličini u Srbiji,dobije prvoligaša.U sledećem kolu KK Radnički 1950 ponovo je domaćin,jer u grad na Lepenici dolazi još jedan klub željan revanša za poraz u jesenjem delu sezone Kolubara iz Lazarevca.

Mi ćemo nastaviti da se borimo uprkos svim preprekama i teskocama,jer smo tako vaspitani I neodustajemo do samg kraja!!!!!!