„NA KRILIMA ORLA“PREKO JAGODINE DO VRHA TABELE

новембар 28, 2016

Košarkaši Radničkog 1950 nastavljaju da“gaze“svoje protivnike u II ligi Srbije.Večeras su u kragujevačkoj hali „Jezero“ savladali Jagodinu rezultatom 92:84 (20:27,18:17,29:22,25:18).Bila je to još jedna uzbudljiva košarkaška predstava u Kragujevcu pred 500 gledalaca,i pobeda naše ekipe,koja se uprkos besparici i činjenici da od jula nije primila ni dinara,herojski bori i pobedjuje svoje rivale u ovom rangu takmičenja.

Nije večeras počelo kako su priželjkivali naši momci i njihovi navijači.Nezgodna ekipa Jagodine nametnula je svoj stil igre i potpuno zbunila kragujevčane.Plej Krivokapić odlično je saradjivao sa gorostasnim 218 centimetara visokim Demčešenom,i gosti su bili u konstantnom vodjstvu.Nijedna ekipa ove sezone nije“ubacila crvenima“ dvasedesetsedam poena za četvrtinu.Jedina svetla tačka u tim trenucima u redovima Radničkog 1950 bio je prodorni i atraktivni jagodinac na „privremenom radu“u Kragujevcu Nikola Kostić.Nije funkcionisao skok,posebno u odbrani i primljeno je previše lakih poena.Na prvi odmor otišlo se vodjstvom jagodinaca 20:27.

U drugoj cetvrtini vidjena je gotovo istovetna slika.Jagodinci se“šetaju“kroz odbranu kragujevčana i niko ne moze da zaustavi ogromnog Demčešena.Dok je šut potpuno izneverio kragujevčane,jagodinci su bili vrlo precizni.Da nevolja ne ide sama,nadovezalo se i nekoliko diskutabilnih odluka sudijske trojke iz Niša.U jednom trenutku gosti ostvaruju najveću prednost 25:40 i malo ko je u dvorani verovao da su naši momci u stanju sa se „vrate“u ovu utakmicu,osim nas koji smo dušom i srcem uz ove momke.Nekako su kragujevčani uz pomoć Filipa Popovića uspeli da smanje prednost gostiju na razumnu meru koja je davala kakvu-takvu nadu u drugom poluvremenu. Na poluvreme se otišlo rezultatom 38:44 u korist jagodinaca.

Imao je strateg domaćih Igor Todorović šta da kaže svojim učenicima u poluvremenu.Kao po običaju to je urodilo plodom,jer niko nema karakter kao naši junaci.U treću četvrtinu ušli su rešeni da ostave“srce na terenu“.Recept za preokret bio je zaustaviti tandem Krivokapić-Demčešen.Tu su ključnu ulogu odigrali kapiten Drašković i Nedeljković,koji je odigrao najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone.Razigrao se i Filip Lalović odbrana je dala rezultat pa je proradio i šut. Raspucali su se Nedeljković i Lalović,trojke su „sevale“sa svih strana.U poslednjoj sekundi,desio se nevidjen ,možda i najlepši potez dosadašnjeg dela sezone.Čovek koji se nikada ne predaje,kapiten Marko Drašković,presekao je jednu loptu,i na volšeban način,kada je ona odlazila u aut,bacio se za njom i poluhorogom postigao trojku,koja podigla na noge publiku u hali „Jezero“i najavio preokret za vodjstvo na kraju treće četvrtine 67:66.

U poslednjoj četvrtini zaigrali su naši momci kao u dosadašnjem toku sezone.Šuteri kakve nema nijedan tim u ligi,a to su Lalović i Nedeljković,deprimirali su svojom preciznošću vec umorne jagodince.Posebno je Nedeljković“stegao“gorostasnog Demčešena,iako tridesetak santimetara niži,odigrao je nad njim fantastičnu odbranu.Kostić,Drašković i Tripković su prolazili lako pored jagodinaca,a Stojanović,iako ponovo nije bio šuterski raspoložen,prodorima je ostavljao goste bez daha.Rutinski su naši momci priveli utakmicu kraju,i pokazali da izrastaju u jednog od najozbiljnijih kandidata za ulazak u košarkašku ligu Srbije.Slavlje je moglo da počne i ostvarena je još jedna veličanstvena pobeda rezultatom 92:84.

Ako smemo da primetimo,stručni tandem“crvenih“Todorović-Savić može da zabrine igra u prvom poluvremenu koja bi u duelu sa ozbiljnijom ekipom od večerašnjeg protivnika,bila surovo kažnjena.Raduje taj nesalomivi karakter naših“orlova“koji se nikada ne predaju i imaju taj pobednički mentalitet.Apelujemo na lokalnu samoupravu da nadje sredstva i ispuni dogovoreno,da bi ova divna sportska priča imala svoj trijumfalan epilog.U sledećem kolu KK Radnički 1950 gostuje u Smederevskoj Palanci,i to je još jedna prilika za novu pobedu,a vaš reporter će biti na licu mesta,i preko FB vas izveštavati.