„NA KRILIMA ORLA“KK RADNIČKI 1950 DEKLASIRAO UŽIČANE

јануар 16, 2017

Košarkaška egzibicija u petak u hali“Gordana-Goca Bogojević“.Košarkaši KK Radnički 1950 deklasirali su nedoraslu ekipu Slobode iz Užica rezultatom 100:79 (20:14,28:20,28:18,24:27).Izgleda da su novogodišnji i božićni praznici baš prijali kragujevčanima,koji su pokazali da s pravom nastavljaju trku sa čajetincima i novosadjanima za ulazak u KLS.

Nadahnuta četa trenerskog tandema Todorović-Savić od samog početka“uzela je pod svoje mudre Ere“.Najstandardniji igrač u jesenjem delu sezone Nikola Kostić,taj moćni košakaški atleta je pokazao deo iz svog već vidjenog repertoara po kome ga je već upoznala cela Srbija.Siloviti prodori i driblinzi bili su dovoljni da se napravi pristojna razlika. Posebno je bilo atraktivno Kostićevo zakucavanje u jednom kontranapadu kada je razgalio naše navijace.Pomagali su mu dugogodišnji stožer ove ekipe Filip Lalović i njegov imenjak,brilijantni student PMF-a(sa prosekom 9,60) Filip Popović i gosti su mogli da budu zadovoljni što je razlika na kraju prve četvrtine bila samo šest poena.Kapiten užičana Branko Andjić i Mladenović postarali su se da užičani imaju kakve-takve šanse u nastavku.“CRVENI“ su otišli na prvi odmor sa prednošću 20:14.

U drugoj četvrtini kreće“uragan“u režiji igrača-direktora Nenada Tanasijevića-Šoneta uvek maksimalno posvećenog ekipi i borbenog do iznemoglosti.Iako je u prvom meču mučki povredjen od strane pomenutog kapitena gostiju,ostao je dostojanstven što i prilči čoveku njegovog kalibra.Nije bilo večeras lako“Erama“kada je jedan Filip Lalović u“svom elementu“.Najveće pojačanje našeg kluba u ovoj sezoni tihi mladič iz vojvodjanske ravnice,subotičanin Srdjan Stojanović, imao je večeras svoje šutersko veče,a kada je tako niko ne brine za konačan rezultat.Sudijska trojka je sa par nerezonskih odluka pomalo i nervirala oko 300 prisutnih u dvorani,ali to nije uticalo na konačan rezultat.Na poluvreme se otišlo sa ubedljivom prednošću naše ekipe 48:34.

U nastavku utakmice usledila je demostacija moći čete Igora Todorovića,koji je komotno ispratio egzibiciju našeg tima.Razigrao se i drugi novajlija Aleksandar Beloica,a dobili su šansu i oni koji imaju manju minutažu Marko Djurdjević,Janko Tanasijević i Nikola Lakićević.Još jednu fenomenalnu partiju pružio je već pomenuti Popović koji je u najužoj konkurenciji za MVP-a kola.Videvši da je konačan ishod već odavno poznat,trener gostiju Lučić,takodje je pružio šansu“rezervistima“i oni su je iskoristili,a posebno se istakao Jokić.Kragujevčani su povećavali prednost iz minuta,u minut i u jednom trenutku,naš klub je imao najveću prednost od dvadeset osam poena.Rezultat na kraju treće četvrtine glasio je 76:52.

Poslednja četvrtina donela je rutinsko privodjenje posla kraju.Publika u dvorani se dosadjivala,jer je razlika u klasi bila toliko očigledna.Odavno jedna ekipa iz Užica nije ostavila tako očajan utisak.Iako atletski izgledaju impresivno,mnogo slabosti su pokazali u igri i razočarali probirljivu kragujevačku publiku.Naše vedete Lalović,Stojanović i Popović,koji igra u izvanrednoj formi,uspeli su da do vrha“napune“koš užičana.Podsetio je i Nedeljković koliko je dobar šuter,tako nisu bili svesni gosti odakle im preti opasnost.O svemu ovome govori i najubedljivija pobeda kragujevčana u dosadašnjem toku prvenstva 100:79.

I ova utakmica je pokazala da kada naši momci odigraju kolektivno,niko im nije ravan.Stručni štab KK Radnički 1950 može da bude više nego zadovoljan odnosom prema igri. U sledećem kolu našem klubu predstoji neugodno gostovanje u Pirotu,i to je prilika da se izabranici Igora Todorovića revanširaju piroćancima za nesrećan poraz u prvom delu prvenstva.

HALA“GORDANA-GOCA BOGOJEVIC“U KRAGUJEVCU.GLEDALACA:300

SUDIJE:TIBOR HEDJEŠI(VRŠAC),SLOBODAN PETROVĆ(STARA PAZOVA) ,DJORDJE BOGOJEVIĆ(KRALJEVO)

KK RADNIČKI 1950: KOSTIĆ 18,LALOVIĆ 16,DJURDJEVIĆ 2,LAKIĆEVIĆ,NEDELJKOVIĆ 8,STOJANOVIĆ 21,POPOVIĆ 20,J.TANASIJEVIĆ,BELOICA 9,DRAŠKOVIĆ(KAP.) 2,N.TANASIJEVIĆ 6.

TRENER:IGOR TODOROVIĆ

KK SLOBODA(UŽICE): MLADENOVIĆ 12,ANDJIĆ (KAP.)11,RIBOŠKIĆ,RADOVIĆ 3,MILIĆEVIĆ 11,ŽUNIĆ,JOKIĆ 18,KREMIĆ 3,BJELIĆ 11,ROGANOVIĆ 8,ILIĆ 2.

TRENER:VLADIMIR LUČIĆ

PIŠE:BOŠKO PEJAKOVIĆ