FILIP LALOVIĆ „VIŠI“ OD RTNJA

новембар 24, 2016

U II košarkaškoj ligi ništa novo. Košarkaši Radničkog 1950 nastavljaju da pobedjuju svoje rivale.Večeras su u hali sportova u Boljevcu demonstrirali svoju snagu i kvalitet,i savladali domaći Rtanj rezultatom 79:60 ( 15:24,19:19,18:14,8:22) U vrlo teškim uslovima, dvorani koja podseća na socrealistička vremena,propalim tribinama koje su doduše bile popunjene,naši momci su bez mnogo poteškoća došli do šeste uzastopne ( pete na gostovanjima), a do ukupno sedme prvenstvene pobede i nastavili prvenstvenu trku sa novosadskom Vojvodinom.Napomenimo da je večeras iz ekipe KK Radnički 1950 izostao Miloš Tripković,koji je u sredu protiv Zlatibora iz Čajetine zadobio neugodnu povredu. Ako lokalna samouprava“isprati“ove momke,ne bi bilo iznenadjenje ako bi se naš klub ozbiljno uključio u borbu za plasman u košarkašku ligu Srbije (KLS).

Počelo je kako se samo poželeti može za domaćine.Predvodjeni snalažljivim centrom Grujom poveli su sa 9:4,što je bilo i jedino njihovo vodjstvo večeras.Odgovor je stigao od preporodjenog Filipa Lalovića,koji osim što je igrao simultanku sa ekipom Rtnja,stigao da razigra mladog centra Beloicu,koji je večeras odigrao najbolju utakmicu od kada je letos stigao iz redova Dinamika.Videla se od početka velika razlika u kvalitetu,iako su večerasnji domaćini do sada zabeležili sve pobede na svom terenu.Večeras nisu imali rešenje za raspoloženog Lalovića,uz koga su i ostali prvotimci“Crvenih“za nijansu kvalitetniji.U laganom ritmu završila se prva četvrtina rezultatom 15:24.

U drugoj četvrtini razigrao se i atraktivni Kostić,koji je nastavio gde je Lalović stao.Oporavljeni igrač-direktor Nenad Tanasijević,stigao da postigne trojku ,uz koš sa dodatnim slobodnim bacanjem i davao ton igri naše ekipe koja je apsolutno kontrolisala situaciju na terenu.Kod domaćih razigrali su se kapiten Trtić i Marin,koji su nekako uspevali da pariraju razigranim kragujevčanima.Stručni tandem Todorović-Savić nije imao mnogo razloga za brigu,jer je odbrana funkcionisala besprekorno,što je zbunilo večeras anemične boljevčane.Igralo se u tim trenucima koš za koš,i na poluvreme se otišlo sa prednošću kragujevčana 34:43.

U trećoj četvrtini“probudila“se domaća publika koja je do poslednjeg mesta ispunila halu sportova.To kao da je dalo“krila“domaćim košarkašima,koji zaigrali znatno bolje.U tim trenucima nije bilo lako kragujevčanima da sačuvaju“hladnu“glavu“.Ali što nisu mogli oni,odradili su domaći košarkaši napravivši mnogo grešaka.Nisu ni arbitri zaštitili naše momke od grubih nasrtaja boljevčana.Ipak,nije se večeras moglo protiv raspoloženog trija Lalović-Kostić-Beloica,uz svesrdnu pomoć Popovića,Nedeljkovića i kapitena Draškovića.Bodreni od euforične domaće publike.domaći su uspeli da na poslednji odmor odu sa -5,52:57.

Mnogi su u dvorani pomislili da će u poslednjoj četvrtini biti velika borba,i prava košarkaška drama.Da do toga ne dodje,pobrinuli su se superiorni kragujevčani.Čvrsta odbrana,taj zaštitni znak kragujevčana,pokazala je boljevčanima gde im je mesto.Protiv kragujevčana jednostavno ekipe u dosadašnjem toku takmičenja nemaju rešenje.U svakoj utakmici neko drugi odskoči,što je još jedan veliki kvalitet našeg tima.Još polovinom poslednje deonice,publika je počela da napušta halu sportova,jer se pobednik već znao.To je“kaznena ekspedicija“iz srca Šumadije koja“ruši“sve pred sobom.U laganom ritmu došlo se do kraja utakmice,što je omogućilo treneru Todoroviću da pruži šansu i Janku Tanasijeviću , Marku Djurdjevicu I Nikoli Lakićeviću da doprinesu sedmoj prvenstvenoj pobedi.Konačan rezultat 60:79 pokazuje superiornost i dominaciju KK Radnički 1950.

I ova utakmica je pokazala da je snaga kolektiva najjače oružje našeg tima.Iako mesecima rade u teškim finansijskim uslovima,to se na terenu uopšte ne vidi,jer su oni uzorni profesionalci koji“NA KRILIMA ORLA“izgaraju za naš voljeni klub.U subotu od 20 : 30 časova je novi meč u hali“Jezero“,a protivnik je ekipa Jagodine.